نام‌نویسی اعتکاف در حرم امام رضا (ع) آغاز شد+لینک ثبت‌نام

سروده قزوه برای خروش مردم عراق/ خوشا جمع «حکیم و صدر و کرد و سنی و شیعه»

اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
اخبار ویژه

نام‌نویسی اعتکاف ماه رجب در حرم امام رضا (ع) از طریق سامانه‌‌های پیامکی و اینترنتی آغاز شد و تا ۸ بهمن‌ماه ادامه دارد.

علیرضا قزوه از شاعران کشورمان همزمان با جوشش مردم عراق علیه اشغال‌گری ارتش تروریست آمریکا شعری سروده است.

هیأت‌های عزاداری، روز ۹ بهمن‌ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، در دو میدان بزرگ تهران تجمع خواهند داشت.

حجت‌الاسلام غلامی گفت: از آنجایی که آینده، محصول اکنون است نمی‌توانیم به مسائل کشور بی‌توجه باشیم، بنابراین گره‌گشایی از نظام مدیریتی کشور، باید در خط مطالعات تمدنی تعریف شده و در قالب دانش حکمرانی اسلامی به آن پرداخته شود.

آئین نامه‌‌ها و ضوابط حضورناشران داخلی، ناشران خارجی، بخش بین الملل و آئین نامه و دستورالعمل هیأت رسیدگی به تخلّفات ناشران در سایت نمایشگاه کتاب تهران (tibf.ir) بارگذاری و این آیین‌نامه‌ها از سوی رئیس نمایشگاه کتاب ابلاغ شد.

مسئولان حج و زیارت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران حج و زیارت را بررسی و بر پیگیری و اجرایی شدن این مطالبات تأکید کردند.

انتظار ما از ستاد عالی مسابقات قرآن این بود که با توجه به حاشیه‌هایی که بانی دارالقرآن امام علی (ع) در سال‌های اخیر داشته، اقدامی می‌کردند که هم اصل مسابقات حفظ شود و هم دست وی از دخالت در مسابقات قرآن کوتاه شود.

«آئین رونمایی از کتاب خاطرات محسن رفیق‌دوست» با حضور جمعی از مسئولین لشگری و کشوری به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

رمان «عاشق داعشی من» نوشته هاجر عبدالصمد و با ترجمه مهدیه داوودی توسط انتشارات کتابستان منتشر شد.

در پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» که به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود، تاکنون بیشترین آثار رسیده مربوط به گروه سنی ۱۴ تا ۱۶ سال است.

رییس حوزه هنری گفت: اگر امروز اذعان می‌کنیم نهضت ترجمه در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده، حاصل سال‌ها برنامه‌ریزی مستمر بوده که امروز در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به بیش از ۷ زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است.

مهدی رسولی، مداح اهل‌بیت (ع) گفت: خیلی‌ها گفته‌اند حذف پخش زنده برنامه‌های انقلابی با فشار دولت و برخی چهره‌های خاص بوده. آنچه اهمیت دارد، این است که در اوج جنگ رسانه‌ای با صدها شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان، چرا باید حذف شود؟

با معارفه هیأت‌مدیره جدید شرکت چاپ و نشر بین‌الملل، اسماعیل سلطانی به‌عنوان مدیرعامل جدید این مؤسسه انتخاب شد.

مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) در اقدامی ابتکاری دوره‌های حفظ قرآن را به صورت غیر حضوری و بوسیله تلفن برگزار می‌کند که طی آن علاقه‌مندانی که امکان حضور در کلاس را ندارند بتوانند از حفظ آیات الهی بهره‌مند شوند.

کتاب «برجام و دیپلماسى رسانه‌ها» به قلم محبوبه مرادى و محمد جواد یافتیان با محوریت روند اخبار بین المللى درباره ایران پس از برجام، تحقیق و بررسى بازتاب خبرهاى هسته‌اى ایران بعد از برجام منتشر شد.

علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی