پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
کشف و ضبط بیش از 73 تن فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در کردستان
معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: دامپزشکی استان در 9 ماهه امسال طی 99 هزار بازدید 73 تن و 671 کیلوگرم فرآوده خام دامی غیرمجاز از مراکز عرضه کشف و ضبط کرده است.
‌‌‌‌‌تی گیلان: ناصر مخدوم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق شهروندان در دسترسی به فرآورده‌های خام دام و طیور سالم و بهداشتی، نیروهای دامپزشکی در تمامی شهرستان‌های استان در قالب اکیپ‌های عملیاتی، بازرسی، بهداشتی از تمام مراکز عرضه، اماکن تهیه غذای آماده و رستوران‌ها بازدید می‌کنند. وی افزود: همچنین بازرسان دامپزشکی به منظور حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم بر نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در کارخانه‌ها، سردخانه‌ها، مراکز توزیع، فروشگاه‌های عرضه و غیره نظارت مستمر و دقیقی دارند. معاون سلامت اداره دامپزشکی استان کردستان ادامه داد: در 9 ماهه امسال 99 هزار و 26 مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل قصابی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها، مراکز غذای آماده، رستوران‌ها و هایپرمارکت‌ها در سطح استان انجام شده است که از این تعداد بازدید 7 هزار و 29 مورد غیربهداشتی شناسایی شده است. وی تصریح کرد: دامپزشکی استان کردستان طی  99 هزار بازدید در 9 ماهه امسال 73 تن و 671 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرمجاز از مراکز عرضه کشف و ضبط کرده است که البته در کنار این، حجم عمده‌ای هم فرآورده خام دامی غیرمجاز در کشتارگاه‌های دام و مرغ ضبط می‌کنیم یعنی حجم عظیمی از فرآورده خام دامی غیرمجاز قبل از اینکه وارد بازار شود توسط همکاران دامپزشک ما که در کشتارگاه‌های سطح استان مستقر هستند ضبط می‌شود. وی تصریح کرد: در 9 ماهه امسال 265 پرونده در مراجع قضایی علیه متخلفین تشکیل شده است که از این تعداد پرونده 124 مورد پرونده به تعزیرات حکومتی و 141 پرونده به دادسرا ارجاع داده شده است. مخدوم گفت: در راستای حفاظت و تامین سلامت شهروندان و بهداشت عمومی در 9 ماهه امسال50 مرکز عرضه فرآورده خام دامی و رستوران در سطح استان پلمپ شده است البته در این مدت 24 مورد پلمپ مرغداری، یک مورد پلمپ داروخانه و یک مورد پلمپ درمانگاه دامپزشکی نیز در سطح استان انجام شده است.
وی تاکید کرد: نظارت مداوم بر مواد خام دامی در راستای ارتقا سطح بهداشتی جامعه و ایجاد امنیت غذایی ضروری است. انتهای پیام/2330/83
http://tgilan.ir/?p=10476

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلمه "موفقیت" چند نقطه دارد؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی