پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
رزمایش «اسکندر مقدونی» بین نظامیان یونان، فرانسه و تفنگداران دریایی آمریکا
رزمایش چند ملیتی نظامیان یونان، فرانسه و آمریکا در حالی به پایان رسید که تحلیلگران برگزاری آن‌را پاسخی قاطع به برخی کشورهای همسایه یونان برشمردند.
به گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رزمایش نظامی بزرگ «اسکندر مقدونی» بین یونان، آمریکا و فرانسه روز جمعه در جزیره «اسکایروس» واقع در یونان به پایان رسید. به نوشته وبگاه «گریک رپیورتر» این رزمایش نظامی چند ملیتی که  روزهای گذشته به طور مشترک بین  نیروهای مسلح یونان، فرانسه و ایالات متحده انجام شد، شامل طیف گسترده‌ای از تاکتیک‌های عملیاتی و اجرای سناریوهای احتمالی بود. نظامیان این سه کشور روز جمعه عملیات بازپس‌گیری یک جزیره یونانی از یک دشمن فرضی را شبیه سازی کردند. این در حالی است که تحلیلگران نظامی و دیپلمات‌های یونانی در این زمینه گفتند برگزاری این رزمایش پیام واضح و مستقیم برای همه کسانی است که ادعا می‌کنند بیشتر جزایر «اژه شرقی» در یونان باید منطقه غیرنظامی شود. وبگاه سفارت آمریکا در «آتن» پایتخت یونان نیز روز جمعه تصاویر مختلفی از این تمرین نظامی را که تفنگداران نظامی این کشور در آن شرکت داشتند، به نمایش گذاشت.
نظامیان آمریکایی حاضر در رزمایش اسکندر مقدونی سفارت آمریکا در یونان هدف از برگزاری این رزمایش سه جانبه را حفظ آمادگی رزمی و تقویت روابط  توصیف کرد. به تازگی نیز یک رسانه آلمانی از تقویت مواضع نظامی ارتش یونان در مرزهای مشترک با ترکیه و کمک گرفتن از نیروهای محلی خبر داد و نوشت که در بحبوحه تنش‌ در روابط یونان با ترکیه، ارتش یونان مواضع نظامی خود در مرز‌های مشترک با ترکیه را تقویت کرده است. (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/م
بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=13378

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

9-1 چند می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی