پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
تکلیف سهمیه های المپیکی کشتی چیست؟
رئیس اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه ای توضیحاتی را در مورد روند جدید مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک توکیو ارائه داد.
به گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از "ورزش سه"، از چندی پیش موضوع برگزاری مسابقات گزینشی المپیک در رشته کشتی یکی از دغدغه های اصلی ورزش ایران بود چون این رشته مدال آور تنها موفق به کسب نیمی از سهمیه های خود شده است. کشتی آزاد 3 سهمیه و کشتی فرنگی 3 سهمیه به دست آوردند و 6 سهمیه دیگر باید در 2 مسابقه گزینشی آسیایی و جهانی تعیین شود.
بعد از رسمی شدن تعویق یک ساله المپیک حالا قطعا اتحادیه جهانی هم می تواند با خیالی راحت به این فکر کند که بعد از بسته شدن پرونده کرونا در سراسر جهان این مسابقات انتخابی را برگزار کند.
متن بیانیه نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است:
ورزشکاران عزیز و اعضای محترم جامعه کشتی
با استناد به بیانیه مشترک کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو به اطلاع می رساند مسابقات المپیک توکیو تا تابستان سال ۲۰۲۱ به تعویق خواهد افتاد.
این تصمیم اساسا به متظور حفظ سلامت ورزشکارانی که قرار است در رقابت های المپیک شرکت کنند و در مقیاسی بزرگتر برای سلامت تمامی ورزشکاران در جامعه جهانی اتخاذ شده است.
قطعا این تصمیم تأثیر بسزایی بر ورزشکاران و رقابت های انتخابی پیش رو خواهد گذاشت. ما نیز همانند سایر فدراسیون ها منتظر دریافت دستورالعمل های کامل تری  از دپارتمان ورزشی کمیته بین المللی المپیک هستیم تا بتوانیم روند جدید مسابقات انتخابی (المپیک) را برنامه ریزی و در اسرع وقت به اطلاع همه برسانیم.
می دانیم که این تاخیر موجب ایجاد مشکلاتی در برنامه های آماده سازی شما خواهد شد ولی بدانید که سلامت همه شما اولویت اصلی ما به حساب می آید.
در هفته های آتی هیات اجرایی اتحادیه جهانی جلساتی را از طریق ویدیوکنفرانس برگزار و با درنظر گرفتن شرایط جهانی تصمیمات جدید را در خصوص رقابت های انتخابی باقی مانده (به تعویق افتاده)، خواهد گرفت.
http://tgilan.ir/?p=18224

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

2 بعلاوه چهار می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی