پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
دوره سوم سلسله سخنرانی‌های «شهید دیالمه» منتشر شد
دوره سوم انتشار سلسله سخنرانی‌های شهید دیالمه با عناوین انسان در قالب زمان، از خود بیگانگی جامعه (الیناسیون)، مرجعیت و روحانیت و اسلام قدرت بزرگ فردا توسط نشر معارف به چاپ رسید.
به گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، شهید دکتر عبدالحمید دیالمه با بینش و نبوغ خارق‌العاده‌اش در بحبوحه قبل و بعد از انقلاب در جهت «احیای تفکرات شیعی» حرکت خود را با سلسله سخنرانی‌هایی در مراکز مهم انقلاب آغاز کرد. بصیرت دینی، بی اعتنایی به دنیا، حرص ورزیدن برای هدایت دیگران، تواضع و مهربانی، دانش وافر، سعه صدر، شجاعت و منشی توأم با وقار، تنها بخشی از کاریزمای شخصیت پرنفوذ او بود. مخاطبان شهید دیالمه، نسل جوان دانشگاهی بودند که اطلاعات دینی آنها اندک بود و معیاری برای شناخت حق از باطل نداشتند؛ چراکه نگاه شهید دیالمه، موضوع محور نیست، بلکه مسئله محور است.

مروری بر عناوین سخنرانی‌های شهید، اثبات کننده همین حقیقت است. دغدغه چشم‌انداز آینده اسلام و انقلاب اسلامی با تکیه بر اندیشه‌های شیعی، از نگاه تیزبین شهید دیالمه مخفی نماند؛ زیرا او دست‌هایی که نابودی این حرکت را هدف خود قرار داده بودند، به خوبی شناخته بود. اکنون با گذشت بیش از سه دهه از زمان طرح این مباحث همچنان جامعه اسلامی تشنه کلام زلال شهید دیالمه در ترسیم خط اصیل اسلامی ـ شیعی و مبانی انقلاب اسلامی است؛ امری که ضرورت چاپ و نشر آن اندیشه‌ها را بیش از پیش آشکار کرده است. بر این اساس در دوره سوم انتشار سلسله سخنرانی‌های شهید با عناوینی چون انسان در قالب زمان، از خود بیگانگی جامعه (الیناسیون)، مرجعیت و روحانیت و اسلام قدرت بزرگ فردا، توسط نشر معارف به چاپ رسید. (اینجا ببینید) انتهای پیام/
http://tgilan.ir/?p=32264

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

هشت تقسیم بر 2 می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی