پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
معاون فرماندار آستارا: بانک‌ها تسهیلات واحدهای آسیب‌دیده از کرونا را پرداخت کنند
آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا قابل قبول نیست و هر چه سریعتر به تکمیل پرونده‌های تقاضا و پرداخت وام‌ها اقدام کنند.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

کامبیز لقمانی مقدم روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون هزار و ۳۰۰ پرونده در آستارا برای دریافت تسهیلات ثبت شده است اما بانک ها به متصدیان ۶۷۵ واحد، تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی بیان کرد: در سال جاری ۶۳ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای متقاضی پرداخت شده و شهرستان آستارا در پرداخت تسهیلات، رتبه نهم استان گیلان را داراست و در این راستا سه بانک ملی، ملت و صادرات همکاری کردند.

وی ادامه داد: اگر بانک و یا موسسه ای در فرآیند اداری پذیرش تا پرداخت تسهیلات با مشکلی مواجه است، فرمانداری برای پیگیری موضوع از طریق مسئولان استانی آماده  است.

لقمانی مقدم گفت: اگر بانک یا موسسه ای نتواند به جذب اعتبار لازم اقدام کند، اعتبار مورد نظر به سایر شهرستان ها اختصاص پیدا خواهد کرد و امیدواریم بانک ها به وظیفه خود عمل کنند.

وی ادامه داد: بنگاه ‌های آسیب دیده از کرونا رستوارن، طباخی، قهوه‌ خانه، اغذیه فروشی، تالار پذیرایی، تولید و عرضه پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، آموزشگاه رانندگی، آرایشگاه، سالن زیبایی و گرمابه را شامل می شود.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی و رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان در همه کشورها شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=43031

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

2+8-1 چند می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی