پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
برداشت کیوی، ازگیل و انار ترش در تالش آغاز شد
آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز برداشت محصولات کیوی، ازگیل و انار ترش از باغ‌های بارور این شهرستان با تلاش هزار و ۵۹۲ بهره‌بردار و عرضه تولیدات به بازار مصرف داخلی و خارجی خبر داد.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

سید علی موسوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از سه هزار و ۹۴۷ هکتار باغ کیوی در تالش، سه هزار و ۱۵۸ هکتار بارور است و پیش بینی می شود ۱۱۰ هزار تن محصول کیوی به ارزش هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تولید و به بازار مصرف داخلی و خارجی عرضه شود.

وی افزود: از ۲۴۵ هکتار باغ ازگیل در تالش ۱۶۵ هکتار بارور است و این شهرستان از نظر سطح کشت و تولید ازگیل، مقام اول استان گیلان را دارد و ازگیل در سطح ۱۶۵ هکتار توسط ۸۸۱ بهره بردار درحال برداشت است و طبق ارزیابی ها هزار و ۱۵۵ تن از این میوه استحصال و ۶۹ میلیارد ریال به باغداران عاید خواهد شد.

او ادامه داد: از  ۲۲ هکتار باغ انار ترش در تالش ۱۵ هکتار بارور است و برداشت این میوه پاییزی نیز با تلاش ۲۴۷ باغدار آغاز شده است و ۷۵ تن انار به ارزش ۳میلیارد ریال تولید و به بازار مصرف محلی و استان های همجوار عرضه خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی تالش اظهار کرد: میزان اراضی و تولید محصولات یاد شده نسبت به سال قبل تفاوت خاصی ندارد و  ۳۰ هزار بهره بردار در ۲۷ هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت و زرع مشغول هستند و از همه فرصت ها و ظرفیت ها برای حمایت و پشتیبانی از آنها استفاده می کنیم.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=55453

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

ده تقسیم بر 2 می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی