پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
برداشت زعفران در صومعه سرا آغاز شد
رشت - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت : زعفران کاران برداشت محصول خود را  از سطح ۱۲ هزار متر مربع  اراضی این شهرستان آغاز کردند.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

احمد پادیاب روز پنجشنبه در حاشیه برداشت زعفران در روستای نفوت در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: روستای نفوت قطب تولید زعفران گیلان است که باتلاش خانواده صفرزاده  طی چندین سال شاهد توسعه سطح زیر کشت آن هستیم .
وی  با اشاره به اینکه کاشت زعفران در این شهرستان نسبت به سال قبل ۱۰درصد افزایش یافته است افزود:پیش‌بینی می‌شود ۲۵ نفر زارع ،  ۳کیلو و ۶۰۰ گرم زعفران  برداشت کنند .

وی با اشاره به اینکه  این محصول در شهریور کشت  و برداشت آن در آبان‌ماه آغاز می شود خاطرنشان کرد: کشت زعفران در شهرستان صومعه سرا  به صورت تلفیقی با چند محصول و حتی در بین درختان صنوبر به خوبی جواب داده و بر درآمد اقتصادی کشاورزان می افزاید .

وی افزود: بخاطر شرایط اقلیمی و خاک مناسب، پیاز ‌زعفران در این مناطق بزرگتر و گل های بیشتر می دهد و با  کیفیت بالا  قابلیت رقابت با زعفران صادراتی را دارد.

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی چون برنج ،صنوبر ،ماهیان پرورشی ،پاچ باقلا ،نیشکر کدو و هندوانه می باشد.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=55475

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

7+4 چند می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی