پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
فرودگاه سردار جنگل رشت بهسازی می شود
رشت-ایرنا-رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اهمیت فرودگاه سردار جنگل رشت گفت : پایانه فعلی این فرودگاه قابلیت افزایش ظرفیت و پذیرش همزمان دو پرواز را داراست که تحقق این موضوع طی کوتاه مدت در دستورکار قرار دارد.

به گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ سیاوش امیر مکری در آیین معرفی مدیرکل فرودگاه های گیلان با قدردانی از نگاه حمایتی استاندار در اجرای پروژه های توسعه ای فرودگاه رشت اظهار داشت: فرودگاه سردارجنگل به عنوان یکی از ۵۳ مجموعه تحت مدیریت شرکت فرودگاه ها، از لحاظ زیرساخت های هوانوردی، خطوط پروازی و پایانه ای جزء کامل‌ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه های توسعه ای و تحقق طرح جامع فرودگاه رشت اقداماتی باقی مانده که نیازمند حمایت مسئولان ملی و استانی هستیم، افزود: خوشبختانه فرودگاه رشت مقاصد پروازی متنوع است و شرکت های هواپیمایی خوب و معتبری در این استان فعال هستند که امیدواریم با انجام روند توسعه شاهد افزایش پذیرش پروازها باشیم.

مکری، اصلاح وضعیت ظاهری پایانه قدیم فرودگاه رشت، توسعه اراضی و تلاش برای اجرای طرح جامع مصوب را جزء تکالیف مدیریت جدید مجموعه فرودگاه سردارجنگل رشت عنوان و اضافه کرد: پایانه فعلی این فرودگاه قابلیت افزایش ظرفیت و پذیرش همزمان دو پرواز را داراست که تحقق این موضوع طی کوتاه مدت در دستورکار قرار دارد.

استاندار گیلان نیز در دیدار مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور گفت: اجرای شایسته طرح جامع توسعه فرودگاه رشت مورد انتظار است.

ارسلان زارع ، فرودگاه سردارجنگل رشت را یکی از فرودگاه های برتر کشور از نظر برخورداری از شاخص های مختلف و استانداردهای لازم ذکر و اظهار کرد: سال گذشته پروژه های موثری در فرودگاه رشت افتتاح شد که انتظار می رود در ادامه روند توسعه ای با حمایت مسئولان ملی و همکاری مدیران استانی، شاهد تطویل و توسعه باند و بهسازی پایانه ها باشیم.

وی با بیان اینکه تحولات صورت گرفته در فرودگاه رشت منجر به انجام پروازها در شرایط مختلف جوی با کمترین تأخیر شده ، گفت: با توجه به اقلیم آب و هوایی گیلان و گردشگرپذیربودن این استان نیازمند توجه بیشتر به این مجموعه به ویژه در اجرای شایسته طرح جامع فرودگاه رشت در آینده ای نزدیک هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان تغییر در وضعیت پایانه ها را در مسیر راه اندازی پروازهای خارجی با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا، اقدامی ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد پایه (بیس) پروازی در فرودگاه سردارجنگل رشت برای انجام پرواز روزانه صبح و عصر میان رشت و تهران باتوجه به ظرفیت های موجود و انتظار بحق مردم، گام موثری در کاهش ترافیک و تسریع در انجام امور روزانه گیلانیان در پایتخت بوده که برای تحقق این امر تلاش های خوبی صورت گرفته است.

در پایان این دیدار با قدردانی از تلاش های غلامرضا کریم آقایی در دوران تصدی مدیرکلی فرودگاه سردارجنگل رشت، محسن میرحسینی به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه معرفی شد.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.  

در شرایط معمول  ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد،کیش،تبریز،شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=55531

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

2+8-1 چند می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی