پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
سیاسی
ورزشی
اجتماعی
۶۹۲ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان تایید صلاحیت شدند
بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: در مجموع ۹۱۷ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهرها در استان اقدام به نام نویسی کردند که از این تعداد ۶۹۲ نفر تایید صلاحیت شدند.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

علی رئوفی یکشنبه  شب با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: همچنین ۹۳ نفر از ادامه حضور در این انتخابات انصراف دادند.
وی بیان داشت: ۷۶۶ نفر از مجموع تعداد ثبت نام شدگان در هیات های اجرایی شهرستان ها تایید صلاحیت و ۵۸ نفر نیز رد صلاحیت شدند.
رییس ستاد انتخابات هرمزگان اظهارداشت: در هیات های نظارت شهرستان ها نیز ۶۶۵ نفر تایید صلاحیت و ۹۸ نفر رد صلاحیت شدند.
رئوفی تصریح کرد: تا این مرحله از بررسی صلاحیت‌ها ۶۹۲ نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان تایید صلاحیت شده اند و رد صلاحیت شدگان چهار روز فرصت اعتراض برای بررسی مجدد دارند.
وی در خصوص آخرین وضعیت بررسی صلاحیت شورای اسلامی روستاها نیز گفت: در انتخابات شورای اسلامی روستاها در مجموع هشت هزار و ۳۰۶ نفر اقدام به ثبت نام نموده‌اند که هشت هزار و  ۱۳۲ نفر توسط هیات های اجرایی تایید صلاحیت و ۱۳۸ نفر هم رد صلاحیت شده اند و از این میان ۳۶ نفر از ادامه حضور در انتخابات شورای اسلامی روستاها انصراف داده اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان؛ خاطرنشان کرد: هیات های نظارت بخش‌ها و شهرستان ها تا ۳۱ اردیبهشت فرصت دارند، صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها را بررسی و اعلام نظر کنند.
وی تصریح کرد: فرآیند انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس تمام الکترونیک است و برای این امر ۶۲۷ صندوق الکترونیک اخذ آرا پیش بینی شده و فرآیند اخذ و شمارش آرا الکترونیکی صورت می‌گیرد.
رئوفی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر بندرعباس با همکاری کمیته های ذیربط ستاد انتخابات مهیا شده است و دغدغه ای در این زمینه وجود ندارد.
گفتنی است؛ انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در ۴۵ شهر هرمزگان برای کسب ۲۳۱ کرسی اصلی برگزار می‌شود که ۴۳شهر هیات پنج نفره، یک شهر (میناب) هیات هفت نفره و یک شهر (بندرعباس) نیز هیات ۱۱نفره است.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاها نیز در هزار و ۳۲۱ روستای هرمزگان برگزار می‌شود.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه سالجاری برگزار می‌شود.
 

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=72973

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

دو ضربدر four می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار