سفیر ژاپن بر انتقال تکنولوژی برای حل مشکل تالاب انزلی تاکید کرد

سفیر ژاپن بر انتقال تکنولوژی برای حل مشکل تالاب انزلی تاکید کرد

رشت - ایرنا - سفیر ژاپن در ایران با تأکید بر همکاری گروه متخصص ژاپنی و محیط زیست استان در احیای تالاب بین المللی انزلی گفت: ژاپن می‌تواند با انتقال تجربه و تکنولوژی نوین در احیای این تالاب کمک موثری داشته باشد.

به گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از بامداد چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان؛ کازو توشی آیکاوا در دیدار با با مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان انتقال تکنولوژی را در حل مشکل تالاب انزلی کافی ندانست و گفت: فرهنگ سازی و آموزش مردم برای مدیریت پسماند ضروری است.

وی هدفش از سفر به گیلان را بررسی نتیجه فعالیت ۱۷ ساله آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی عنوان کرد و افزود: کمیته مدیریت تالاب انزلی با حضور گروه ژاپنی از سال ۲۰۱۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد، اما این کمیته بار دیگر کار خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرکل محیط زیست گیلان هم گفت:کشور ژاپن با انتقال تجارب و تکنولوژی می‌تواند کمک شایانی در حوزه احیای تالاب انزلی داشته باشد.

رضا زمانی با بیان اینکه معیشت یک میلیون گیلانی به تالاب انزلی وابسته است ،از برخی طرح‌های نیمه تمام آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن از سال ۲۰۰۳ برای احیای تالاب انزلی انتقاد کرد.
وی با اشاره به اهمیت احیاء تالاب انزلی گفت: فاضلاب خانگی، رسوب و پسماند ۳ عامل اصلی تخریب تالاب انزلی است.

تالاب انزلی یکی از باارزش ترین اکوسیستم های حاضر و یکی از تالاب های عضو کنوانسیون رامسر است که زیستگاه پرندگان و آبزیان ارزشمند استخوانی است و این تالاب از نظر اقتصادی ، اجتماعی و گردشگری برای گیلان و کشور بسیار ارزشمند است .

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تی گیلان در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
دو ضربدر four می شود؟
در جواب نظر
تبلیغات
واژه های کاربردی مرتبط
فرهنگی
فرهنگی
فرهنگی
تبلیغات