پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
رئیس صمت: ۱۶۰هزارمیلیارد تومان طرح در کرمان رهاورد دولت دوازدهم است
کرمان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان طرح طی دولت دوازدهم بر مبنای ارزش افزوده در این استان سرمایه گذاری شده که طرح ها به سرعت در حال تکمیل هستند.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

مهدی حسینی نژاد روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این زمینه طی سال ۹۷ تعداد ۴۴ پروژه تعریف شد که ۷۵ درصد پیشرفت دارند و سال گذشته ۳۴ پروژه و امسال ۳۰ طرح با ۶۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کرمان مراحل اجرایی را می گذراند و چالش‌های این پروژه‌ها در قالب اقتصاد مقاومتی رفع می شود.

وی اظهار داشت: فرایند توسعه استان کرمان بر اساس تحقق شعار سال جهش تولید اجرا و در این راستا برنامه ریزی کردیم  که در برنامه ششم توسعه سهم ۳۷.۷ تولید ناخالص داخلی استان کرمان را در حوزه صنعت و معدن به ۴۴.۲ درصد رساندیم و در این راستا استان کرمان به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تلاش داریم به اهداف برنامه ششم توسعه برسیم که در سال ۹۷ تعداد هفت پروژه، سال گذشته ۶ پروژه و امسال ۶ پروژه بزرگ در استان آماده افتتاح شده که از این تعداد  ۲ مورد را افتتاح کردیم و مابقی با حضور رییس جمهور، معاون اول و وزیر صمت افتتاح می شود.

وی بیان داشت: از جمله این پروژه ها  فولاد زرند ، گندله منطقه گل گهر و فلات بابک می باشند که آماده افتتاح شده است.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی طرح ها رصد می شود اشهار داشت: درصد تحقق طرح های استان کرمان طی دولت تدبیر و امید ۸۷.۷ درصد بوده که ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی به تفکیک شهرستان ها اعلام شده است.

وی افزود: همچنین پروژه‌های پیشران اقتصادی را دنبال می کنیم که اجرای این طرح ها استان کرمان را به قطب فولادی کشور تبدیل می‌کند و همچنین این پروژه‌ها به گونه‌ای تعریف شده که از مزایای حوزه پتروشیمی عقب نمانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: چند پروژه اصلی در حوزه صنایع متوسط پیشرفت فیزیکی نزدیک به ۴۷.۶ درصد دارند که در این زمینه پروژه پیشران لاستیک بارز بافت از برنامه زمان بندی عقب مانده و نیازمند تسهیلات از سوی سیستم بانکی است.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=72825

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

هشت تقسیم بر 2 می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی