پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
باقیمانده آزاد راده رشت- قزوین در سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود
رشت- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : تا بهار ۱۴۰۰هشت کیلومتر باقیمانده از آزاد راه قزوین - رشت که به دلیل وجود تونل ها و پل ها متعدد از جمله قطعات دشوار است در سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود.

 محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت- قزوین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گزارش‌‌‌‌‌تی گیلان به نقل از دست اندرکاران این طرح حاکی از نتیجه بخش بودن تلاش ها در تکمیل این بخش دشوار طرح هستیم با اشاره به معطل شدن مردم در این قطعه باقی مانده آزادراه در ایام تعطیل افزود: گاه در برخی ایام حتی ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر هم در این مسیر ترافیک ایجاد می شد و اکنون تکمیل آن با سرعت و دقت در حال انجام است.

وی تکمیل این هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین را از طرح های اقتصاد مقاومتی و اولویت ملی خواند و اظهار داشت: با وجود محدودیت های اعتباری  جزو پروژه‌هایی است که در اولویت می باشد و دولت برای تکمیل آن پشتیبانی مالی می کند.

نوبخت این هشت کیلومتر باقی مانده را سراسر تونل و پل عنوان و بیان کرد: کار این بخش از مسیر بسیار دشوار است و در این میان مباحثی چون کمبود سیمان و مصالح نیز وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطر نشان کرد:  ولی مردم بدانند که فرزندانشان در همین شرایط کمبودها و تحریم‌ها به طور شایسته در حال خدمت رسانی هستند به گونه ای که مورد قبول آنها باشد.

وی گفت:  ما در چند فاز  برای تکمیل این طرح برآورد را انجام دادیم و در یک مرحله قرار بود که با ۴۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بانک تجارت این پروژه را به انجام برسانیم که بانک تجارت به هر دلیلی برای این کار اعلام آمادگی نکرد و دولت به تنهایی وارد کار شد و امید است تا پایان طرح و تحولات قیمتی به ارزیابی مناسب برسیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با عزم و اراده ای که وجود دارد شاهد استفاده هر چه سریعتر  مردم از این طرح و ادامه آزادراه باشیم.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=72845

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

9-1 چند می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی