پیشنهاد سردبیر
اقتصادی
فرهنگی
بین الملل
آمار بیماران کرونایی بستری در گیلان افزایش یافت
رشت _ ایرنا _ مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان از افزایش آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان طی چند روز اخیر خبر داد.
‌‌‌‌‌تی گیلان:

دکتر حسن رخ شاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون ۳۲۸ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی تعداد بیماران بدحال مبتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت های ویژه را ٨١ نفر عنوان کرد و افزود: افزایش آمارهای بستری بیانگر آن است که دورهمی ها و مسافرت ها و بی توجهی به شیوع این ویروس در گیلان اثرات خود را گذاشته است.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان خاطر نشان کرد: از مسافران و عموم مردم در این استان به طور جدی درخواست می کنیم که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا حساسیت و دقت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش ها رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به کمتر از ۶۰ درصد رسیده است،  بیان داشت: در گیلان رعایت پروتکل ها کمتر از میانگین کشوری است.

رخ شاد با یادآوری تغییر رنگ شهرستان رودسر از زرد به نارنجی طی چند روز اخیر خاطر نشان کرد: رودسر از شهرستان های مهم گیلان در ایام نوروز نارنجی شد لذا باید با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از تغییر رنگ شهرها به نارنجی و قرمز پیشگیری کرد.

بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت و درمان، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۹۸۴ نفر رسید.

بروز رسانی
http://tgilan.ir/?p=72911

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

4 بعلاوه 10 منهای 2 می شود؟
علم و فناوری
آخرین اخبار
اجتماعی